QWAN KI DO - CO VO DAO - TAM THE - VU LAN

METODE TRADITIONALE CHINO VIETNAMEZE

Campionatul Naţional de QWAN KI DO – copii şi juniori

Focşani, 3 Mai 2003

Rezultate

 

Proba:   THAO QUYEN   -  7 – 10 ani - FETE

locul

nume / prenume sportiv

CLUBUL

LOCALITATEA

I

Rosu Diana

Kim Ho Dao

Iasi

II

Dimitriu Elena

Kim Ho Dao

Iasi

III

Mavrichi Gabriela

Kim Ho Dao

Iasi

 

Proba:   THAO QUYEN   -  7 – 10 ani - BAIETI

locul

nume / prenume sportiv

CLUBUL

LOCALITATEA

I

Crenganis Madalin

Kim Ho Dao

Iasi

II

Bilius Cezar

Kim Bao

Suceava

III

Esanu Vlad Alexandru

Kim Ho Dao

Iasi

 

Proba:   THAO QUYEN   -  10 – 13 ani - FETE

locul

nume / prenume sportiv

CLUBUL

LOCALITATEA

I

Balcan Andrada

Bao

Bacau

II

Prigoreanu Ioana

Bao

Bacau

III

Nicodim Nicoleta

Bao

Bacau

 

Proba:   THAO QUYEN   -  10 – 13 ani - BAIETI

locul

nume / prenume sportiv

CLUBUL

LOCALITATEA

I

Beleca Constantin

Dao

Iasi

II

Caeriu Alexandru

Long Ho

Pascani

III

Mares Andrei Catalin

Phoenix

Moinesti

 

Proba:   THAO QUYEN   -  13 – 16 ani - FETE

locul

nume / prenume sportiv

CLUBUL

LOCALITATEA

I

Sandu Alexandra

Long Ho

Pascani

II

Harja Monica

Bao

Bacau

III

Zamfir Catalina

Dao

Iasi

 

Proba:   THAO QUYEN   -  13 – 16 ani - BAIETI

locul

nume / prenume sportiv

CLUBUL

LOCALITATEA

I

Zelinschi Vlad

Dao

Iasi

II

Boghean Alexandru

Long Ho

Pascani

III

Varlan Tiberiu

Long Ho

Pascani

 

 Proba:   THAO QUYEN   -  16 – 18 ani - FETE

locul

nume / prenume sportiv

CLUBUL

LOCALITATEA

I

Mocanu Raluca

Dao

Iasi

II

Munteanu Violeta

He Pai

Suceava

III

Nitu Ioana

Loi Tran

Brasov

 

Proba:   THAO QUYEN   -  16 – 18 ani - BAIETI

locul

nume / prenume sportiv

CLUBUL

LOCALITATEA

I

Meriuta Catalin

Bao

Roman

II

Anghel Adrian

Phoenix

Moinesti

III

Viscreanu Constantin

Bao

Bacau

 

Proba:   SONG DAU     Fete  10 – 13 ani

locul

CLUBUL

Sportivii

I

BAO-1 – Bacau

Balcan Andrada, Leustean Ana Maria,

Merlusca Adelina

II

BAO-2 – Bacau

Prigoreanu Ioana, Nicodim Nicoleta,

Gherman Ioana

III

BAO-2 – Roman

Gosav Ioana, Chiorescu Georgiana, Popescu Delia

 

Proba:   SONG DAU     Baieti  10 – 13 ani

locul

CLUBUL

Sportivii

I

BAO-1 – Roman

Giurgi Alexandru, Sarghie Costin, Bodosca Anton

II

KIM BAO-1 – Suceava

Bores Paul, Panzaru Andrei

III

LONG HO – Pascani

Caeriu Alexandru, Bocanca Radu, Iluca Mugurel

 

Proba:   SONG DAU     Fete  13 – 16 ani

locul

CLUBUL

Sportivii

I

LONG HO – Pascani

Corduneanu Andreea, Sandu Alexandra,

Tanasa Georgiana

II

BAO – Roman

Buca Lavinia, Blaj Laura

III

DAO – Iasi

Zamfir Madalina, Zamfir Catalina, Isarie Ionela

 

Proba:   SONG DAU     Baieti  13 – 16 Ani

locul

CLUBUL

Sportivii

I

PHOENIX – Moinesti

Creanga Voineag Gabriel, Hanganu Andrei,

Anghel Marius, Abacioaie Dragos

II

DAO – Iasi

Miron Iulian, Bradu Bogdan,

Doncila Sergiu, Zelinschi Vlad

III

BAO-1 – Roman

Mustata Alexandru, Barcan Catalin,

Atodiresei Daniel

 

Proba:   SONG DAU     Fete  16 – 18 ani

locul

CLUBUL

Sportivii

I

DAO – Botosani

Ojog Ioana, Jajaie Andreea, Ciornohac Ana Maria

II

KIM BAO-1 – Suceava

Goras Nicoleta, Herdes Mihaela

III

KIM BAO-2 – Suceava

Munteanu Mihaela, Munteanu Violeta

 

Proba:   SONG DAU     Baieti  16 – 18 Ani

locul

CLUBUL

Sportivii

I

BAO-1 – Roman

Hrebenciuc Emilian, Ivanciu Bogdan,

Vieru Marian, Ciobanu Iulian

II

BAO – Bacau

Viscreanu Constantin, Istoc Marian, Matei Ovidiu

III

SINH DAU – Botosani

Malancea Radu, Voiniciuc Ionut, Dragos Filip