QWAN KI DO - CO VO DAO - TAM THE - VU LAN

METODE TRADITIONALE CHINO VIETNAMEZE

 Campionatul Naţional de QWAN KI DO – copii şi juniori

Iaşi, 30 Martie 2002

 Rezultate

 

Proba:   THAO QUYEN   -  7 – 10 ani - FETE

locul

nume / prenume sportiv

CLUBUL

LOCALITATEA

I

Rosu Diana

Kim Ho Dao

Iasi

II

Sirbu Diana

Bao

Bacau

III

Dimitriu Elena

Kim Ho Dao

Iasi

 

Proba:   THAO QUYEN   -  7 – 10 ani - BAIETI

locul

nume / prenume sportiv

CLUBUL

LOCALITATEA

I

Beleca Constantin

Dao

Iasi

II

Marele Adrian Alexandru

Kim Ho Dao

Iasi

III

Timpu Iulian

Bao

Bacau

 

Proba:   THAO QUYEN   -  10 – 13 ani - FETE

locul

nume / prenume sportiv

CLUBUL

LOCALITATEA

I

Prigoreanu Ioana

Bao

Bacau

II

Balcan Andrada

Bao

Bacau

III

Ardeleanu Stefania

Bao

Bacau

 

Proba:   THAO QUYEN   -  10 – 13 ani - BAIETI

locul

nume / prenume sportiv

CLUBUL

LOCALITATEA

I

Zelinschi Vlad

Dao

Iasi

II

Dumea Eduard

Bao

Bacau

III

Sarateanu Alexandru

Bao

Bacau

III

Caeriu Alexandru

Long Ho

Pascani

 

Proba:   THAO QUYEN   -  13 – 16 ani - FETE

locul

nume / prenume sportiv

CLUBUL

LOCALITATEA

I

Sandu Alexandra

Long Ho

Pascani

II

Jajaie Andreea

Dao

Botosani

III

Gherman Elena

Bao

Bacau

 

Proba:   THAO QUYEN   -  13 – 16 ani - BAIETI

locul

nume / prenume sportiv

CLUBUL

LOCALITATEA

I

Anghel Adrian

Phoenix

Moinesti

II

Varlan Tiberiu

Long Ho

Pascani

III

Creanga Voineag Gabriel

Phoenix

Moinesti

 

Proba:   THAO QUYEN   -  16 – 18 ani - FETE

locul

nume / prenume sportiv

CLUBUL

LOCALITATEA

I

Zota Raluca

Bao

Bacau

II

Nitu Ioana

Quan Ky

Sacele

III

Nicoi Doina

Sinh Dau

Botosani

 

Proba:   THAO QUYEN   -  16 – 18 ani - BAIETI

locul

nume / prenume sportiv

CLUBUL

LOCALITATEA

I

Parju Ionut

Long Ho

Pascani

II

Tololoi Stefan

Dao

Botosani

III

Botezatu Cristian

Kim Bao

Suceava

 

Proba:   SONG DAU     Fete  10 – 13 ani

locul

CLUBUL

Sportivii

I

SINH DAU – Botosani

Sovan Stefana, Amitroaie Stefania

II

BAO-1 – Roman

Buca Lavinia Elena, Negurita Irina,

Popescu Delia Mihaela

III

DAO – Iasi

Nica Irene, Bradu Anca, Isarie Elena

 

Proba:   SONG DAU     Baieti  10 – 13 ani

locul

CLUBUL

Sportivii

I

SINH DAU-1 – Botosani

Dumitraciuc Marcel, Iliuca Andrei, Avadanoaie Vladimir

II

BAO-1 – Roman

Airinei Alexandru, Barcan Catalin, Timofte Ionut

III

BAO-1 – Bacau

Vrabie Lucian, Dumea Eduard

 

Proba:   SONG DAU     Fete  13 – 16 ani

locul

CLUBUL

Sportivii

I

DAO – Iasi

Isarie Ionela, Lungu Andreea, Galca Andreea

II

HE PAI – Suceava

Munteanu Violeta, Dobinca Georgiana

III

DAO – Botosani

Jajaie Andreea, Gradinaru Ramona, Seliman Mihaela

 

Proba:   SONG DAU     Baieti  13 – 16 Ani

locul

CLUBUL

Sportivii

I

BAO – Roman

Ivanciu Bogdan, Mustata Alexandru,

Miserciu Catalin, Ciobanu Iulian

II

BAO – Bacau

Bobarnac Remus, Blaj Radu,

Prigoreanu Stefan, Vrabie Ovidiu

III

DAO – Iasi

Zaharia Narcis, Stanciu Lucian, Miron Iulian,

Maxim Mihai

 

Proba:   SONG DAU     Fete  16 – 18 ani

locul

CLUBUL

Sportivii

I

BAO – Bacau

Zota Raluca, Dobrin Iuliana, Muscalu Ramona

II

SINH DAU – Botosani

Falcoianu Catalina, Nicoi Doina, Anisie Alexandra

III

QUAN KY – Sacele

Muscalu Ramona, Nitu Ioana

 

Proba:   SONG DAU     Baieti  16 – 18 Ani

locul

CLUBUL

Sportivii

I

SINH DAU – Botosani

Botan Vlad, Malancea Radu, Spataru Ciprian

II

BAO - 2 – Roman

Meriuta Ciprian, Boaca Dragos,

Hrebenciuc Emilian, Moisei Iulian 

III

DAO – Botosani

Tololoi Stefan, Agachi Narcis Gabriel, Vaceanu Bogdan