QWAN KI DO - CO VO DAO - TAM THE - VU LAN

METODE TRADITIONALE CHINO VIETNAMEZE

               Campionatul National de QWAN KI DO pentru Copii

Brasov, 29 Martie 2014
 
Rezultate
 
THAO QUYEN
 

                      4 – 6 ani – Feminin – 1-4 Cap Galben

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
VRABIE Denisa Maria
KIM HO DAO - Iasi
2
BACIU Oana
KIM HO DAO - Iasi
3
SARBU Theea Adriana
LONG HO - Pascani

1-0

1-21-11-3                                                                                         

                    4 – 6 ani – Masculin – 1-4 Cap Galben

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
CUCIUREANU Sebastian
DAO - Botosani
2
SCRIPCARIU Darius-Matei
HE PAI - Suceava
3
BACIU Tudor
KIM HO DAO - Iasi

2-0

2-22-12-3                                                                                         

                    7 – 8 ani – Feminin – 1-2 Cap Rosu            

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
BURGHELEA Maria - Renate
HE PAI - Suceava
2
STOICA Adelina
BAO - Bacau
3
TRACI Ioana-Diana
HE PAI - Suceava

3-0

3-23-13-3                                                                                         

                    7 – 8 ani – Masculin – 1-2 Cap Rosu           

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
MUHA Teodor-Sebastian
HE PAI - Suceava
2
DUMITRASCU Gavril Robert Nicolas
KIM HO DAO - Iasi
3
MURARIU Lucas Andrei
DAO - Botosani

4-0

4-24-14-3                                                                                         

                    7 – 8 ani – Feminin – 3-4 Cap Rosu            

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
HRITCU Bianca Narcisa
DAO - Botosani
2
AMOS Ecaterina Nicoleta
DAO - Botosani
3
GRAPA Diana - Gabriela
BAO - Roman

5-0

5-25-15-3                                                                                         

                    7 – 8 ani – Masculin – 3-4 Cap Rosu           

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
CIOBANU Iustinian Marian
DAO - Botosani
2
RUSU Matei
BAO - Bacau
3
MAFTEI Sava Matei
KIM HO DAO - Iasi

6-0

6-26-16-3                                                                                         

                    9 – 10 ani – Feminin – 1-2 Cap Rosu          

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
PREPELITA Ioana-Georgiana
HE PAI - Suceava
2
SCURIU Alexandra
LONG HO - Pascani
3
FILIMON Miruna
BAO - Bacau

7-0 

7-27-17-3                                                                                        

                    9 – 10 ani – Masculin – 1-2 Cap Rosu         

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
DOBA Mihai Munteanu George
BAO - Bacau
2
GASPAR Dan-Gabriel
HE PAI - Suceava
3
STEJAR Constantin
BAO - Roman

8-0

8-28-18-3                                                                                         

                    9 – 10 ani – Feminin – 3-4 Cap Rosu          

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
BUICIUC Cristina Bianca
DAO - Botosani
2
BACIU Bianca
DAO - Botosani
3
ALISTAR Andreea
DAO - Iasi

9-0

9-29-19-3                                                                                         

                    9 – 10 ani – Masculin – 3-4 Cap Rosu         

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
BULGARU Dragos-Constantin
BAO - Roman
2
VRABIE Sergiu Gabriel
KIM HO DAO - Iasi
3
GURGU Roland - Costin
BAO - Roman

10-0

10-210-110-3                                                                                         

                    9 – 10 ani – Feminin – Centuri Violet

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
MILIES Bianca Mihaela
KIM HO DAO - Iasi
2
SCEPANSCHI Francesca
HE PAI - Suceava
3
HUIANU Raluca- Gabriela
HE PAI - Suceava

11-0

11-211-111-3                                                                                         

                    9 – 10 ani – Masculin – Centuri Violet

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
SEREDIUC Alexandru
HE PAI - Suceava
2
CIORNEI Cristian
KIM HO DAO - Iasi
3
AGACHE David
LONG HO - Pascani

12-0

12-212-112-3                                                                                          

                    11 – 12 ani – Feminin – 1-2 Cap Rosu        

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
LAZAR Andra Denisa
HONG HA - Radauti
2
HOSU Ioana-Teodora
HE PAI - Suceava
3
UNGUREANU Maria
DAO - Iasi

13-0

13-213-113-3                                                                                         

                    11 – 12 ani – Masculin – 1-2 Cap Rosu      

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
GHERGHEL Georgian - Monel
BAO - Roman
2
SUTIUC Gabriel
SINH DAU - Botosani
3
COCA Alexandru
HONG HA - Radauti

14-0

14-214-114-3                                                                                         

                    11 – 12 ani – Feminin – 3-4 Cap Rosu        

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
STEFANCU Teodora Maria
DAO - Botosani
2
RUSU Magdalena - Alexandra
BAO - Roman
3
IONESCU Francesca
HE PAI - Suceava

15-0

15-215-115-3                                                                                         

                    11 – 12 ani – Masculin – 3-4 Cap Rosu      

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
RUSE Iulian
HE PAI - Suceava
2
GHEORGHE Darie
HE PAI - Suceava
3
PETRILA Anton - Adrian
BAO - Roman

 16-0

16-216-116-3                                                                                        

                    11 – 12 ani – Feminin – Centuri Violet

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
PLAIU Daria Maria
LONG HO - Pascani
2
TEODOR Bianca Andreea
KIM HO DAO - Iasi
3
GHINET Maria Elena
C.S.M. - Moinesti

17-0

17-217-117-3                                                                                         

                    11 – 12 ani – Masculin – Centuri Violet

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
ENE Rares-Andrei
HE PAI - Suceava
2
PODARU Alexandru Iulian
KIM HO DAO - Iasi
3
CIOFU Denis
DAO - Iasi

18-0

18-218-118-3                                                                                         

                                                                                         

SONG DAU                                                                                        

           7 - 8 ani – feminin – minim 1 Cap Rosu ( 2 + 1 )             

Loc
CLUB
Componenta echipei
1
DAO - Botosani
AMOS Ecaterina Nicoleta
HRITCU Bianca Narcisa
SOROHAN Lavinia Iustina
2
BAO - Bacau
ROSU Evelin
STOICA Adelina
3
BAO - Roman
GRAPA Diana - Gabriela
MAZILU Anda - Elena
NECULAI Andreea - Larisa

1-0

1-1
1-2
1-3

                                                                                                     

           7 - 8 ani – masculin – minim 1 Cap Rosu ( 2 + 1 )          

Loc
CLUB
Componenta echipei
1
HE PAI - Suceava
BIVOL Laurentiu
IUREA Fabian Petru
MUHA Teodor-Sebastian
2
DAO - Botosani
EPUREANU Andrei Gabriel
CIOBANU Iustinian Marian
PUIANU Teodor Ioan
3
SINH DAU - Botosani
BUCIULEAC Tudor Stefan
MURARIU Sebastian

2-0

2-1
2-2
2-3                                                                                                     

           9 - 10 ani – feminin – minim 1 Cap Rosu ( 2 + 1 )           

Loc
CLUB
Componenta echipei
1
BAO - Bacau
CIOBANU Denisa
ANCHIDIM Teodora
FILIMON Miruna
2
KIM HO DAO - Iasi
DRAGAN Caterina Elena
MILIES Bianca Mihaela
GROSU Sinziana Maria
3
KIM LONG DAO - Falticeni
RADU Arianna
CONSTANTIN Daria

3-0

3-1
3-2
3-3

                                                                                   

           9 - 10 ani – masculin – minim 1 Cap Rosu ( 2 + 1 )                    

Loc
CLUB
Componenta echipei
1
PHI HAU - Bacau
IACOB Vladut
CRETU Rares Gabriel
TREFAS Bogdan
2
LONG HO - Pascani
BOMPA Andrei Robert
AGACHE David
IONESCU Antonio
3
BAO - Roman
MOROI Andrei
BULGARU Dragos-Constantin
SIMION David - Stefanut

4-0

4-1
4-24-3

                                                                                   

           11 - 12 ani – feminin – minim 1 Cap Rosu ( 2 + 2 )                     

Loc
CLUB
Componenta echipei
1
KIM LONG DAO - Falticeni
APOSTOL Delia
GRIGORE Iasmina Maria
VULTUR Gabriela
2
C.S.M. - Moinesti
GHINET Maria Elena
CRISTEA Bianca
3
PHI HAU - Bacau
BUCATARU Bianca Diana
ROTARU Bianca Elena

5-0

5-1
5-2
5-3                                                                                    

           11 - 12 ani – masculin – minim 1 Cap Rosu ( 2 + 2 )                  

Loc
CLUB
Componenta echipei
1
HE PAI - Suceava
PRICOP Stefan-Sebastian
ENE Rares-Andrei
GRIGORIU Dan
RUSE Iulian
2
SINH DAU - Botosani
ONOFREI Dragos Ioan
DUTA Adrian
SUTIUC Gabriel
BUSUIOC Constantin
3
DAO - Botosani
DOROHONCEANU Vlad Mihai
DASCALU Paul Cosmin
CIOACA Bogdan
CIOBANU Eusebiu Alexandru

6-0

6-1
6-2
6-3