QWAN KI DO - CO VO DAO - TAM THE - VU LAN

METODE TRADITIONALE CHINO VIETNAMEZE

 CAMPIONATUL EUROPEAN DE QWAN KI DO

Wettingen - Elvetia

25-26 Octombrie 2013

Rezultate


 Aur – proba de luptă pe echipe, categoria Centuri Negre – masculin

Componenţa echipei

Club

AGACHI Narcis Daniel
Dao – Botoşani
BEFU Codrut Constantin
Dao – Iaşi
CIUBOTARIU Vlad Andrei
Bao – Bacău
CRISTEA Mihai Cezar
Bao – Roman
LUNGU Alin Mihai
Phi Hau – Bacău
PARJU Ionut Iulian
Long Ho – Paşcani

 

Aur – proba de luptă pe echipe Interarme - CO VO DAO, categoria Centuri Negre – masculin

Componenţa echipei

Club

BEFU Codrut Constantin
Dao – Iaşi
CRISTEA Mihai Cezar
Bao – Roman
GIURGI Alexandru
Bao – Roman
PARJU Ionut Iulian
Long Ho – Paşcani

 

Aur – proba de luptă pe echipe, categoria Grade 2- 4 CÂP – feminin

Componenţa echipei

Club

BURCAS Elena
Bao – Roman
CHIRICHES Simona Gabriela
Bao – Bacău
CRAINICIUC Diana Elena
He Pai - Suceava
REUT Laura
He Pai - Suceava

 

Aur – proba de luptă pe echipe, categoria Grade 2 - 4 CÂP – masculin

Componenţa echipei

Club

CIOPEC Lucian Andrei
Guom - Constanţa
CISLARIU Stefan
Long Ho – Paşcani
ROBU Liviu Andrei
Dao – Iaşi
SACARA Andrei Gheorghe
Long Ho – Paşcani
TOMA Eduard
Long Ho – Paşcani

 

 

Aur – proba de tehnică individuală, Centura Neagră - C.N. 1 Dang – masculin

Nume Sportiv

Club

RUSU Razvan Nicolae

Long Ho – Paşcani

 

Aur – proba de tehnică individuală, cu arme tradiţionale de lemn – masculin

Nume Sportiv

Arma prezentată

Club

URSU Dan

Bong – baston lung

Dao – Iaşi

 

Argint – proba de tehnică individuală, categoria Grade – feminin

Nume Sportiv

Club

CHIRICHES Simona Gabriela

Bao – Bacău

 

Argint – proba de tehnică individuală, categoria Grade – masculin

Nume Sportiv

Club

AGAFITEI Vladut Andrei

Bao – Roman

 

Argint – proba de tehnică individuală, Centura Neagră - C.N. 1 Dang – masculin

Nume Sportiv

Club

LUNGU Iulian Marian

Kim Ho Dao – Iaşi

 

Argint – proba de tehnică individuală, categoria Centuri Negre 1 - 4 Dang – feminin

Nume Sportiv

Club

SANDU Alexandra

Tho – Bucureşti

 

Argint – proba de tehnică individuală, categoria Centuri Negre 2 - 4 Dang – masculin

Nume Sportiv

Club

PARJU Ionut Iulian

Long Ho – Paşcani

 

Argint – proba de tehnică individuală, cu arme tradiţionale de lemn – feminin

Nume Sportiv

Arma prezentată

Club

GRIGORAS Maria

Bong – baston lung

Long Ho – Paşcani

 

Argint– proba de tehnică individuală, cu arme tradiţionale cu lamă – feminin

Nume Sportiv

Arma prezentată

Club

RADUCU Roxana Paula

Dao – Iaşi

 

Bronz – proba de luptă pe echipe, categoria Centuri Negre – feminin

Componenţa echipei

Club

DOBRIN Iuliana
Bao – Bacău
GRIGORAS Simona
Long Ho – Paşcani
MUNTEANU Mihaela
He Pai – Suceava
RADUCU Roxana Paula
Dao – Iaşi

 

Bronz – proba de tehnică individuală, categoria Grade – feminin

Nume Sportiv

Club

CRAINICIUC Diana Elena

He Pai – Suceava

 

Bronz – proba de tehnică individuală, Centura Neagră - C.N. 1 Dang – feminin

Nume Sportiv

Club

GRIGORAS Maria

Long Ho – Paşcani

 

Bronz – proba de tehnică individuală, categoria Centuri Negre 1 - 4 Dang – feminin

Nume Sportiv

Club

RADUCU Roxana Paula

Dao – Iaşi

 

Bronz – proba de tehnică individuală, categoria Veterani Centuri Negre 1 - 5 Dang – masculin

Nume Sportiv

Club

DIUMEA Valerica

Bao – Bacău

 

Bronz– proba de tehnică individuală, cu arme tradiţionale cu lamă – masculin

Nume Sportiv

Arma prezentată

Club

TURCANU Paul

Dao – Iaşi

 

Bronz – proba de tehnică individuală, cu arme tradiţionale de lemn – feminin

Nume Sportiv

Arma prezentată

Club

RADUCU Roxana Paula

Bong – baston lung

Dao – Iaşi

 

Bronz – proba de tehnică individuală, cu arme tradiţionale cu lamă – feminin

Nume Sportiv

Arma prezentată

Club

DOBRIN Iuliana

Bao – Bacău


 

Antrenor principal : COVACI Ovidiu

Antrenori secunzi :

NICA Teodor

NICA Ştefan