QWAN KI DO - CO VO DAO - TAM THE - VU LAN

METODE TRADITIONALE CHINO VIETNAMEZE

cm 2011-siglaCAMPIONATUL MONDIAL DE QWAN KI DO

Rabat - Maroc

22-23 Aprilie 2011

Rezultate

 

Aur – proba de luptă pe echipe, categoria Centuri Negre – masculin

  Componenţa echipei
Club
MIRON Corneliu – căpitan echipă
Long Ho – Paşcani
IONESCU Mihai
Long Ho – Paşcani
CASIAN Ionut
Long Ho – Paşcani
MOISEI Iulian
Dao – Iaşi
BEFU Codrut – Constantin
Dao – Iaşi
JAJAIE Florin
Dao – Botoşani
LUNGU Alin – Mihai
Bao – Bacău
TROFIN Mihai – Victor
Dao – Botoşani
PARJU Ionut Iulian
Long Ho – Paşcani

 1-cn m 1

1-cn m 2

1-cn m 3


Aur – proba de luptă pe echipe, categoria Centuri Negre – feminin

Componenţa echipei
Club
ANCUŢA Mirela – căpitan echipă
Long Ho – Paşcani
DOBRIN Iuliana
Bao – Bacău
GRIGORAŞ Simona
Long Ho – Paşcani
BALINEANU Stefana
He Pai – Suceava

 2-cn f 1

2-cn f 2

2-cn f 3


Aur – proba de luptă pe echipe Interarme - CO VO DAO, categoria Centuri Negre – masculin

  Componenţa echipei
Club
TROFIN Mihai – Victor – căpitan echipă
Dao – Botoşani
OBREJA Florin
Dao – Iaşi
JAJAIE Florin
Dao – Botoşani
PARJU Ionut Iulian
Long Ho – Paşcani

 3-cn cvd m 1

3-cn cvd m 2

3-cn cvd m 3

 

Aur – proba de luptă pe echipe, categoria Grade 2- 4 CÂP – feminin

Componenţa echipei
Club
STEFANACHE Mirela – căpitan echipă
Bao – Bacău
CALISTRU Roxana Georgiana
Dao – Iaşi
REUT Laura
Long Ho – Paşcani

 4-gr f 1

4-gr f 2

4-gr f 3


Aur – proba de tehnică individuală, categoria Grade – masculin

Nume Sportiv
Club
DIUMEA Felix
Bao – Bacău

                         5-gr m 1 

5-gr m 2


Aur – proba de tehnică individuală, cu arme tradiţionale de lemn – masculin

Nume Sportiv
Arma prezentată
Club
URSU Dan
Bong – baston lung
Dao – Iaşi

                                      6-cn cvd m 1 

6-cn cvd m 2 


Argint – proba de tehnică individuală, categoria Centuri Negre 1 - 4 Dang – feminin

Nume Sportiv
Club
ANCUŢA Mirela
Long Ho – Paşcani

                       7-cn f 1

7-cn f 2


Argint – proba de tehnică individuală, Centura Neagră - C.N. 1 Dang – feminin

Nume Sportiv
Club
DOBRIN Iuliana
Bao – Bacău

           8-cn f 1 

8-cn f 2


Argint – proba de tehnică individuală, Grade – masculin

Nume Sportiv
Club
GIURGI Alexandru
Bao – Roman

                           9-gr m 1 

9-gr m 2


Argint – proba de tehnică individuală, cu arme tradiţionale cu lamă

Nume Sportiv
Arma prezentată
Club
OBREJA Florin
Yen Dao – cuţite „rândunică”
Dao – Iaşi

                                         10-cn m 1

10-cn m 2

 

Argint – proba de tehnică individuală, cu arme tradiţionale de lemn – feminin

Nume Sportiv
Arma prezentată
Club
GRIGORAS Simona
Bong – baston lung
Long Ho – Paşcani

                                      11-cn cvd f 1

11-cn cvd f 2 

 

Bronz – proba de luptă pe echipe, categoria Grade 2 - 4 CÂP – masculin

  Componenţa echipei
Club
Cislariu Stefan – căpitan echipă
Long Ho – Paşcani
Cristea Mihai Cezar
Bao – Roman
Anitoaie Roberto Luigi
Dao – Iaşi
Ichim Ionut Daniel
He Pai – Suceava
Toma Eduard
Long Ho – Paşcani

12-gr m 1

12-gr m 2

12-gr m 3


 Bronz – proba de tehnică individuală, categoria Centuri Negre 2 - 4 Dang – masculin

Nume Sportiv
Club
OBREJA Florin
Dao – Iaşi

             13-cn m 1

13-cn m 2


 Bronz – proba de tehnică individuală, Centura Neagră - C.N. 1 Dang – masculin

Nume Sportiv
Club
BOGHEAN Alexandru
Long Ho – Paşcani

    14-cn m 1

14-cn m 2 


Bronz – proba de tehnică individuală, categoria Centuri Negre 1 - 4 Dang – feminin

Nume Sportiv
Club
SANDU Alexandra
Tho – Bucureşti

                           15-cn f 1

 

Bronz – proba de tehnică individuală, Centura Neagră - C.N. 1 Dang – feminin

Nume Sportiv
Club
BALINEANU Stefana
He Pai – Suceava

                16-cn f 1

 

Bronz – proba de tehnică individuală, Grade – feminin

Nume Sportiv
Club
STEFANACHE Mirela
Bao – Bacău

                           17-gr f 1

 

Antrenor principal : COVACI Ovidiu

Antrenori secunzi :

NICA Teodor

NICA Ştefan


grup1

grup2

grup3

cupe

cm 2011 - banner